Григорій Андрійович Рудницький - журналіст, , краєзнавець, дослідник «землі степових пірамід», наш земляк.автор трьох книг, упорядник довідника «Тарас Шевченко і Крим», Лауреат кількох Всеукраїнських премій-Яра Славутича за краєзнавче дослідження «Земля степових пірамід» і Фонду Т.Г.Шевченка «У своїй хаті своя й правда, і сила, і воля »- за публікації шевченківської тематики.
Народився Григорій Андрійович першого квітня 1936 року в селі Новокиївка Каланчацького району Херсонської області, в 1963 році з відзнакою закінчив історико-філософський факультет Кримського педінституту ім. М. В. Фрунзе. Наступні роки з 1964 по 2003 працював в редакціях кримських газет, популяризував на їхніх сторінках гру в шашки. Він майстер спорту з композиції, чемпіон України в 1986 і 2010 роках, член -кореспондент петербурзької Академії шахового і шашкового мистецтв. На краєзнавчі та культурологічні теми пише з 1990 року, його статті публікувалися в багатьох країнах світу - Австрії, Бразилії, Канаді, Нідерландах, Німеччині, Сполучених Штатах Америки ... Як краєзнавець - дослідник, Григорій Рудницький не забуває свою малу батьківщину, активно співпрацює з нашої Каланчацької центральною районною бібліотекою, дарує свої книги.
Ось і зовсім недавно Григорій Андрійович зробив нам прекрасний подарунок - подарував свою книгу «Земля степових пірамід». Це книга про освіту сіл, заселення міст Лівобережної Херсонщини починаючи з останньої чверті XVIII століття до середини 1870 років. У книзі представлені також обрані нариси автора, присвячені Таврійським промислів і забутим чи не часто упомяналось тепер історичним особистостям.
Особливо цінно для нас те, що, як написав сам автор,
«... майже всі довідки в ній складені з використанням архівних даннях і їх спрямованість, крім іншого, пов'язана з усуненням неточностей, ідеологічних міфів, присутніх в херсонка томі« Історії міст і сіл УРСР ».
Крім того, Григорій Андрійович пише, що «... вперше сказано, буквально витягнуто із забуття історичні факти про невеликі селах, зокрема Привілля, Ленінці, інших поселеннях, не кажучи вже, про вже неіснуючих поселеннях».
Свій збірник статей автор поступово доповнює новими нарисами і фактами, по крупицях збираючи матеріали в архівах.
Історико - краєзнавчі статті Григорія Андрійовича Рудницького, надруковані в нашій районній газеті «Слава праці», а тепер уже і подаровані книги, дбайливо зберігаються в краєзнавчому секторі читального залу нашої центральної районної бібліотеки та завжди до уваги наших відвідувачів.
Немає коментарів:
Дописати коментар