Наші контакти

75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 Тел.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com

Про блог

Про блог: Створено у 2012 році як «Поэзия простора и любви» для участі в Міжнародній акції «Читаем Расула Гамзатова». Перейменовано у 2014 році на «Каланчак літературний» з метою просування літературного надбання краю. Автор текстів – Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС. Перекладач з російської та коректор текстів – Любов Степко, вчитель – філолог Каланчацької ЗОШ № 1.

Класики української літератури




Великий Кобзар - душа України !

     У книгозбірнях Каланчацької централізованої бібліотечної системи вже стало доброю традицією  щорічно  зустрічати весну, а значить, пробудження природи, перші проліски, світлі мрії, надії на краще. Традиційним стало проведення заходів, присвячених життю і творчості Тараса Григоровича Шевченка – пророку і генію України.     Ось і цими весняними днями в бібліотеках району проведено цикл заходів   «Віночок Великому Кобзареві».  
      До уваги користувачів, відвідувачів масових заходів представлені книжково-інформаційні виставки: «Живий у правді віковій» у центральній районній книгозбірні, «Струни Кобзаревого серця» у районній бібліотеці для дітей, у сільських та селищних бібліотеках-філіях «Тарас Шевченко – світоч української літератури», «Велич Тараса Шевченка – велич України»,  «Великий Кобзар – душа українського народу» та Інші.   На замовлення відвідувачів у літературно-мистецькому залі центральної районної бібліотеки оформлено виставку однієї книги «Серед степу широкого…»  -  Шевченкіана Херсонщини.     Районна бібліотека для дітей запросила читачів – учнів 1-7 класів взяти участь у конкурсі малюнків «Палітра Шевченкового слова» та провела для шестикласників Каланчацької ЗОШ № 2 літературний ранок  «Цілюще джерело Шевченкового слова».
       Годину поезії «І смеркає і світає» за творами Т.Г.Шевченка проведено для вихованців та працівників  Каланчацького  районного підрозділу Скадовського міжрайонного відділу кримінально – виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Херсонській області.      Їх було  також ознайомлено з рекомендаційним списком літератури та сайтів у всесвітній мережі Інтернет «Шляхами великої долі». Присутні уважно слухали розповіді бібліотекарів, задавали питання, дякували за змістовний захід.   У рамках чергового засідання читацького об’єднання  любителів та шанувальників літературного  слова «Дивослово» проведено літературну годину «Феномен  Тараса Шевченка в культурному та гуманітарному просторі України і світу».  Місцевим літераторам  була представлена й книжкова виставка «Всесвіт Тараса Шевченка».
  Для молоді бібліотечного клубу «Старшокласник» проведено урок пам’яті «Геніальний син українського народу».  До заходу керівник клубу підготувала літопис творів Т.Г.Шевченка (Хронологічний календар)  та  список сайтів про життя і творчість Великого Кобзаря в інтернеті «Пророк і геній України». Учні щиро дякували, адже ці матеріали дуже знадобляться їм у подальшому навчанні.
       До Дня народження  Великого Кобзаря в усіх бібліотеках – філіях пройшли літературні  години: у Новоолександрівській – «Вічний як народ», у Привільській – «Могутнє слово Кобзаря», у Новопавлівській – «Він був, є й буде вічно», у Хорлівській – «Пророк і геній України»,  а в Олександрівській філії проведено для  молодших школярів літературну вікторину «Тарасові слова – то правда жива». За рекомендацією районної бібліотеки для дітей юні відвідувачі  сільських книгозбірень взяли участь у конкурсах читців «Весна в Україні починається з Шевченка». Особливо цікаво конкурс пройшов у Хорлівській,  Новокиївській, Привільській та Олександрівській бібліотеках. Переможці отримали в подарунок смаколики.   Відділом вільного доступу до всесвітньої мережі Інтернет створено відеофільм  «Спішу у світ Шевченкового слова» з участю активного відвідувача  та помічника центральної районної бібліотеки, кандидата технічних наук  С.М.Зінченка. Відеофільм використовується для показу під час проведення різних масових заходів, цікаво та лірично доповнює інформаційну частину, вводить у світ поезій Великого Кобзаря.  На бібліотечному блозі у всесвітній мережі Інтернет «Блог Каланчацької ЦБС»  створено сторінку «Великий Кобзар» з розділами: "Ім’я Великого Кобзаря – у світі", "Ім’я Великого  Т.Г.Шевченка – на карті району", "Великий Кобзар – у вишивках народних умільців району",  «Лауреати Шевченківської премії – уродженці Херсонщини».    Сторінка постійно поповнюється інформацією про роботу книгозбірень району щодо життєвого і творчого шляху, літературної спадщини Тараса Григоровича Шевченка – генія української та світової літератури.
     

Провісник долі України

        У  бібліотеках району вже стало доброю традицією щорічно  в перші весняні дні проводити цикли заходів,  присвячених Великому Кобзареві.
       І  цього року в книгозбірнях пройшли Шевченківські читання,   літературні ранки, вікторини,  бесіди та  бібліографічні огляди, виставки  книжок і картин, обговорення Шевченківських творів.  Учасники читацького  клубу «Старшокласник» центральної районної бібліотеки організували та провели літературне Шевченківське свято  з елементами театралізації «Провісник долі України», підготували виставку книг та періодичних видань, присвячених  творчості Великого  Кобзаря, саморобні книжечки із прислів’ями про Шевченка,  піснями та висловами про Великого провісника долі нашої країни.
         Починається свято у «селянській хаті», де мати  ставить  запалену свічечку  на столик біля портрета Т.Г.Шевченка і повчає синочка любити людей, робити добро…       



        Ведучі  свята,  десятикласники  Ганна Косенко та Денис Лемак,   розповідають про те, що з  іменем  Тараса Григоровича Шевченка сьогодні  на планеті ідентифікується Україна та український народ. Хто перечитає Кобзаря,  не зможе уявити своєї долі без Шевченка.  Той, хто крізь алмазну грань Кобзаревого слова гляне у світ,  уже ніколи не спиниться в дорозі до ідеалу. Адже наш Тарас Шевченко належить до найулюбленіших поетів світу.
     «… Як досяг, чим завоював цю славу найбезправніший солдат Російської імперії? - СЛОВОМ!
       Пізнавати Шевченка – це пізнавати історію, мучитися, страждати від того, що нашу предковічну землю позбавили спокою сусіди – нероби.
       Пізнавати Шевченка – це працювати до сьомого поту  і наближатися до торжества добра над злом, очиститися духовно і морально.
       Думаймо про Шевченка, живімо Шевченком, продовжуймо його безсмертя в собі та в дітях наших.
       Шевченкове свято – то кришталево чисте свічадо. 199 років минуло від того дня, коли українка-кріпачка дала світові генія, але він не віддаляється, а наближається».
      Далі  Андрій Чебукін і Настя Назарчук,  учні 10-Б Каланчацької ЗОШ  I-III ступенів,  у ролях малого Тараса та його подружки Оксанки,  майстерно, дуже сценічно поглинулись в історію, пригадали біографію Великого Кобзаря, цікаві випадки з життя юного Тараса та родини Шевченків.  А ведучі свята  цікаво, із наведенням фактів продовжили розповідь про подальший життєвий  і творчий  шлях Тараса Григоровича,  розповіли про Шевченка як художника та подальшу його долю.

      На святі прозвучали вірші поета:  «Не називаю її раєм...»,  «Мені тринадцятий минало»,  « І золотої й дорогої…»,  « І мертвим, і живим і ненародженим землякам моїм, в Україні і не в Україні моє дружнє посланіє », «Садок вишневий коло хати»; пісні:  « Думи мої, думи мої », «Заповіт» та інші твори поета.
        Шевченко – вартовий пам’яті народної.  Традицію патріотичного ставлення до пам’яті національної історії ми ведемо  саме від Тараса.
     І  тепер, у незалежній і вільній Україні, ми можемо припадати до Шевченкових цілющих джерел, до його вічного живого слова.
     Старшокласники  Анна Ястреб та Меліне Агаджанян  прочитали свої улюблені вірші про Т.Г.Шевченка.   
      Всі учасники  Шевченківського свята, зворушені  цікавим заходом,  запалюють свічки, ставлять квіти до погруддя Тараса Григоровича Шевченка та  низько схиляють голови перед його величчям і світлою пам’яттю!







Віночок  Великому  Кобзареві !
         Каланчацька бібліотека продовжує популяризувати творчість  Великого  Кобзаря  до 200-річчя  з  дня  його  народження. І цими днями у читальному залі відкрилася  цікава книжково-ілюстративна виставка "Відомий  і  невідомий Т.Г.Шевченко" та фотовиставка-експозиція  "Живописних справ  майстер" із циклу "Наш віночок Великому Кобзареві". 
Детальніше можна прочитати на нашому блозі :   


 У рамках святкування 200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка центральна районна бібліотека провела цікавий, романтичний, зворушливий, захоплюючий літературний вечір "Музи Генія - кохані жінки Великого Кобзаря".
Детальніше можна прочитати на нашому блозі:   http://kalanchakcbs.blogspot.com/2014/03/blog-post.html


                            Ім’я  Великого  Кобзаря   -  у світі 

       «Він поет усього людства.  Тарас Григорович Шевченко  виходить за  межі однієї  країни.  Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе – до волі, має всесвітнє значення», - зазначала Полін Бентлі, англійська політична діячка.
      Твори  Великого Кобзаря видавалися  за кордоном понад 300 разів і перекладалися на 147 мовах світу. Творчість Т.Г.Шевченка майже вся стала  не піснею, а джерелом для створення балетів, опер, оперет,  кантат, сюїт…
     У  світі споруджено понад 450 пам’ятників Тарасу  Григоровичу Шевченку, зокрема у Сполучених Штатах Америки (Вашингтон, Керхомоксон),  Канаді  (Вінніпег),  Італії  (Рим),  Аргентині  (Буенос-Айрес),  Франції (Париж,  Тулуза-Мірта)…
      Є навіть мала планета – «Кобзар».   Її  відкрив  український астроном  Микола Чорних 20 грудня 1976 
     Ім’я Великого Кобзаря на карті нашого району
Вшановуючи  пам’ять  Т.Г.Шевченка,  його ім’я  присвоєно:
    -    вулиці у центрі селища,
    -    центральній площі,
    -   погруддя Великого Кобзаря встановлено  у центрі    селища на площі його імені.

    

       Великий Кобзар у вишивках народних умільців нашого краю

Робота Л.Шаваровської


Робота Л.Шаваровської



Робота Г.Возної


Робота О.Кишиневської



До Шевченкового ювілею у світ вийшов альбом схем для вишивки із портретами Кобзаря  http://kolo.poltava.ua/2014/03/07/do-shevchenkovogo-yuvileyu-u-svit-vijshov-albom-sxem-dlya-vishivki-iz-portretami-kobzarya




 Безмежні світи Івана Франка


                                     
Каланчацькі книгозбірні - до 160 - річчя Івана Франка…
   «Ми не можемо назвати, мабуть, жодної ділянки людського духу, в якій би не працював Іван Франко і в якій він би не був великий…»
П.Загребельний.
    «… Франко – наш найкращий провідник, наш учитель, ясне сонце на українському небі…»
В. Стефаник.
     Вшановуючи пам’ять великого українського письменника, поета, публіциста, ученого, громадського  та політичного діяча Івана Яковича Франка,  Каланчацька централізована бібліотечна система розпочинає комплекс  заходів  у рамках обласного інтернет – проекту «Навколо портрета Каменяра» .
   Відкрито сторінку у всесвітній мережі інтернет  «Великий Каменяр", на якій послідовно висвітлюватимуться заходи про Генія української нації, що є розумом і серцем українців», також послідовно розповідатиметься про хід участі  у проекті, про заходи популяризації життєвого і творчого шляху Великого Каменяра.
    На черзі різноманітні виставки-портрети, виставки-декорації, інтерактивні та віртуальні заходи, на яких бібліотекарі донесуть до користувачів та відвідувачів відомості про величну людину, гордість українського народу І.Я.Франка, його твори, які стали основоположними в українській літературі, у світовій класиці.
   Нехай про велич та безмежні світи Івана франка знов і знов говоритиме увесь світ!  Говорімо, читаймо, вивчаймо творчість величної постаті України – Івана Яковича Франка!  



 Вислови відомих людей про І.Я.Франка

    Іван Якович  Франко...
     Його називають Генієм української нації. Він — розум і серце українського народу. Вогонь в одежі Слова. Невтомний Каменяр. Титан праці. Вічний революціонер. Гігант людської думки. Український Мойсей. Співець свободи. Безсмертний син безсмертного народу. Вічно живий. Наша гордість і слава...  

   Крилаті  вислови, якими передано щире захоплення великим українським сином та увіковічено його у віках:

•  П. Тичина: «…У важкі часи безправ’я і темряви він був для Західної України і університетом, і енциклопедією, і академією наук, і народним, не затвердженим ніякою монаршою ласкою міністром культури та освіти…»

 •  Д.Павличко : «…Титанічна діяльність Франка відбила національні воління розірваної між імперіями Романових і Габсбургів української землі… Шевченко народив, а Франко виховував українську націю…» 

 •  Д.Павличко : «Він — геніальний поет. Саме як поета ми бачимо його поряд з найвидатнішими світовими майстрами, а в рідній літературі він чи не єдиний має право займати місце на недосяжній височині Шевченка»

 •  М.Коцюбинський : «…Невеликий, хоч сильний мужчина. Велике чоло, сірі, трохи холодні очі, в лініях бороди щось енергійне, уперте …А заговорить — і вже здивує, як ця невисока фігура росте й росте перед вами, мов у казці. Вам стане тепло й ясно од світла його очей, а його мова здається не словом, а сталлю, що б’є об кремінь і сипле іскри. Сильна, уперта натура, яка цілою вийшла з житейського бою!..» .

 •  М.Коцюбинський : «…Тепер ще яскравіше зарисувалася могутня постать Франка і всі його заслуги, ще дорожчим став нам той чоловік… Адже Франків у нас не густо»

 •  М.Рильський : Іван Франко — це розум і серце нашого народу. Це боротьба, мука і передчуття щастя України. України і людськості. …Франко живе в народній пам’яті як великий Каменяр…»

•  Син Тарас : «Франко був дуже точною, старанною людиною. Коли вже щось обіцяв, то виконував сумлінно і вчасно. Працював він багато і плідно, не любив витрачати час на пусті балачки. Якщо брався за якусь роботу, то поринав у неї з головою. У вільний же час був ласкавим порадником, привітним господарем».

•  Син Тарас: «Дуже помітна прикмета вдачі мого батька була швидкість. Він швидко вирішував будь-яку справу, швидко писав. Ця швидкість поєднувалась у нього з високою якістю, бо до слова він ставився надзвичайно вимогливо».

•  І. Лизанівський, секретар І. Франка:  «Такі люди рідко родяться. Так багато страждання могли винести тільки інтелігенти. І яка гірка б не була історія їх життя, але з любов’ю треба зібрати всі і найдрібніші факти їхнього життя, праці, страждань. Бо йдемо… з печаттю їхнього духу…»

 •  О.Гончар : «…Після Шевченка не було в нас такої постаті. Отже, не буде в нас перебільшення сказати, що Шевченко і Франко — це насправді ті два могутніх крила, які винесли українське слово, українську культуру на простори світові. Франко стоїть серед тих великих порадників, мислителів-гуманістів, до яких людство завжди буде звертатись…»

•  П.Загребельний : «…Ми не можемо назвати, мабуть, жодної ділянки людського духу, в якій би не працював Іван Франко і в якій він би не був великий…»

 •  В.Стефаник : «…Франко — наш найкращий провідник, наш учитель, ясне сонце на українському небі…»  






З А Х О Д И
Каланчацької централізованої бібліотечної системи
для відзначення 160 - річниці від дня народження
Івана Яковича Франка

    Вшановуючи пам'ять видатного українського письменника і поета  Івана Яковича Франка, популяризуючи  українську літературу для читання, бібліотеки району активно включилися в обласний інтернет - проект «Навколо портрета Каменяра». Хід реалізації проекту  постійно висвітлюватиметься в засобах масової інформації та у всесвітній мережі інтернет. У рамках популяризації творчості Великого Каменяра  планується проведення заходів:

·        Створення сторінки «Великий Каменяр» на бібліотечному блозі у всесвітній мережі інтернет.
          Березень                                     Інтернет – центр ЦБ
·        Поповнення бібліотечного фонду творами І.Я.Франка та матеріалами про його життєвий та творчий шлях.
          Березень – травень                   Відділ комплектування
                                                                 ЦБ
·        Книжкова виставка  «Я син народу, що вгору йде»
         Березень                                      Відділ обслуговування  
                                                                ЦБ                 
·        Година поезії  „Не вмре поезія - не згине сила духу”
         Серпень                                       Клуб «Старшокласник»
·        Літературна вечірка  «Безмежні світи Івана Франка»
         Серпень                                        Клуб «Дивослово»
·        Рекомендаційний список літератури  „У пошуках свого шляху” 
        Травень                                     Відділ обслуговування ЦБ
·        Перегляд біографічного фільму „Обличчя української історії - Іван Франко” 
        Червень                                      Відділ обслуговування ЦБ
·     Список сайтів «Навколо портрета Каменяра».
        Квітень                                           Інтернет – центр ЦБ
·          Книжкова виставка «Великий український Каменяр»  (1 – 9)
             Червень                                          Дитяча бібліотека
·          Тематичний вечір «В його поезії заговорили бурі…» (5 – 7)
             Серпень                                          Дитяча бібліотека   ·      Книжкова виставка «Безсмертна спадщина Івана Франка»

               Червень                                         Новопавлівська філія
·    Перегляд  літератури «Я син народу, що вгору йде»
                 Липень                                            Горьківська філія
·          Книжково-ілюстративна виставка-вернісаж «Вічно жива
     спадщина
     Івана Франка»                                      Олександрівська філія
·          Слайд - вікторина «Сторінками творчої долі» 
                Серпень                                         Олександрівська філія
     ·                  Літературна світлиця «Життєвий і творчий шлях І.Я.Франка»

·                                          Перегляд літератури «Великий Каменяр»
              Серпень                                         Мирненська філія
      ·        Тематична полиця "Іван Франко – геній української нації»
      ·        Літературна година «Іван Франко: життя і творчість»

            Серпень                                            Хорлівська філія
·          Книжкова  виставка «Сила Франкового слова»
·          Літературна година «Вивчаємо творчість Великого
     Каменяра»
        Серпень                                            Роздольненська філія
·          Тематична полиця «Я думав про людське братерство
      мови»
·          Літературна година  «Великий Каменяр: вивчаємо творчість»
         Червень                                           Макарівська філія
·          Тематична полиця «Співець душі народної»
·          Літературна подорож «Шляхами Великого Каменяра»
         Серпень                                          Привільська філія
·          Літературна година «Безмежні світи Івана Франка»
·          Перегляд літератури «Навколо портрета Каменяра»
        Серпень                                           Каланчацька філія



     Про незламну Лесю мовимо слово…


http://kalanchakcbs.blogspot.com/2016/02/blog-post_25.html

Немає коментарів:

Дописати коментар