Наші контакти

75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 Тел.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com

Про блог

Про блог: Створено у 2012 році як «Поэзия простора и любви» для участі в Міжнародній акції «Читаем Расула Гамзатова». Перейменовано у 2014 році на «Каланчак літературний» з метою просування літературного надбання краю. Автор текстів – Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС. Перекладач з російської та коректор текстів – Любов Степко, вчитель – філолог Каланчацької ЗОШ № 1.

ЧІСТІКОВ В.

Журналіст, краєзнавець, людина з великої літери!
                             Валентин Семенович Чістіков!


Жителям району та й усієї Херсонщині він відомий, як багаторічний, знаючий, дуже авторитетний редактор газети «Слава праці» та голова райкому профспілки працівників АПК.
        Він увійшов в історію нашого району ще очолюючи колектив редакції - 15 безперервно років, хоча не всі можуть собі уявити, скільки сил, енергії і організаторських здібностей було необхідно щодня вкладати, випускаючи газети, брати участь в громадському житті району, наставництво молодих ...
 Але, не тільки, величезний слід, залишений Валентином Семеновичем в нашому Таврійському краї, як члена Спілки журналістів, як краєзнавця і просто шляхетну, порядну людину, якого любили і поважали в усьому Каланчацькому районі і далеко за його межами.
        Народився Валентин Семенович в передвоєнний час - в січні 1937 року. Важке військове дитинство ... Воно не стало йому на заваді в навчанні, тяга до знань проявилася рано ...    Успішно закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут ім. А.Д. Цюрупи.

       У селище Каланчак переїхав в 1967 році, був призначений на посаду головного редактора районної газети. До цього часу працював літературним працівником в селищі Горностаївка, заступником редактора районної газети в м Скадовську Херсонської області.

Працюючи на посаді редактора районної газети в нашому районі, згуртував дружний, високопрофесійний колектив, активно залучав громадських кореспондентів і помічників, був наставником молоді. Редакція районної газети, під його вмілим керівництвом, постійно вдосконалювала , покращувала вигляд районки, включала нові рубрики та розділи, газета росла, ставала яскравіше, цікавіше, її тираж зростав день у день, з року в рік ...
 Життя розпорядилося так, що далі він очолив райком профспілки працівників сільського хазяйства і пропрацював на цій посаді 26 років. 

Уже перебуваючи на заслуженому відпочинку, багато часу приділяв збору краєзнавчих матеріалів, опублікував історичні нариси «Каланчак. Історичний нарис »(2003).
В історичному нарисі, позбавленому будь-яких не було домислів, представлена ​​історична картина життя нашого селища Каланчак, етапи його становлення. Цьому передувала велика краєзнавча і пошукова робота в архівах, тому нарис не згрішить домислами, а представлені справжні історичні факти, по крупицях зібрані Валентином Семеновичем протягом майже сорока років його життя. У книзі він закликає: «... люби і знай свій край. Пишайся чистими джерелами виникнення і розвитку селища ».   
У 2006 році вийшла друга його книжка «Дорога в два десятиліття». 
Це публіцистичний нарис про життя, успіхи і досягнення однієї з наймасовіших громадських організацій, безпосереднім керівником якої він був обраний - профспілка працівників сільського хазяйства району, яка об'єднувала в своїх рядах 37 первинних колективів, а на обліку перебувало болем шести тисяч прославлених трудівників ...   

Ще в 60-х роках минулого століття, коли зародилася ідея написати многотомник «Історії міст і сіл УРСР», він входив до складу редколегії і брав активну участь в зборі матеріалів по нашому Каланчацького району Херсонсеой області, у нього з'явився величезний інтерес з вивчення порту Хорли . Його до глибини душі вразило, схвилювало і зацікавило новаторство і титанічне працьовитість і людяність баронеси Софії Богданівни Фальц -Фейн, любов до Батьківщини в роки лих героїв - земляків, невтомну працю сільських трудівників і до 110 річниці від дня заснування населеного пункту «Хорли» в 2007 Цьогоріч він зібрав, узагальнив матеріали і видав історичний нарис «Хорли. Перлина біля моря ».
Валентин Семенович був найцікавішим співрозмовником, бажаним гостем в колективах, його мова рясніла краєзнавчими історичними фактами, перепліталась приказками і прислів'ями, жартами і гумором ...       Він часто зустрічався з молоддю, учнями шкіл району, дуже цікаво розповідав про історію рідного краю, його розповіді були настільки цікавими , захоплюючими, що зустрічі часто затягувались, а слухачі не хотіли розходитися, і просили розповісти ще щось цікаве з історії рідного краю ... 
В.С.Чістіков - Член Спілки журналістів України, член президії районної Ради Ветеранів.


    Нагороджений ювілейною медаллю до 100-річчя В. І. Леніна, нагрудним знаком Федерації профспілок України «Профспілкова відзнака», орденом «Трудового Червоного Прапора», медаллю "Ветеран праці", багатьма грамотами, подяками ...
         20 червня 2013 року Валентин Семенович Чістіков пішов з нашого життя, покинув це світ,  залишивши добрий слід на цій землі, а пам'ять   про нього житиме в наших серцях і пам'яті вдячних нащадків.  
 З книгами нашого краєзнавця Валентина Семеновича Чістікова пропонуємо Вам ознайомитися в читальному залі Каланчацької центральної районної бібліотеки Херсонської області.
  Ласкаво просимо !

Немає коментарів:

Дописати коментар