Наші контакти

75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 Тел.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com

Про блог

Про блог: Створено у 2012 році як «Поэзия простора и любви» для участі в Міжнародній акції «Читаем Расула Гамзатова». Перейменовано у 2014 році на «Каланчак літературний» з метою просування літературного надбання краю. Автор текстів – Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС. Перекладач з російської та коректор текстів – Любов Степко, вчитель – філолог Каланчацької ЗОШ № 1.

БАЛІЦЬКА М.

Великий  дар  дається  людині  –  бути  Татом !
Марія Йосипівна Баліцька

      Днями наша бібліотека  одержала чудовий подарунок – літературно – художнє видання, збірник віршів, оповідань, есе про Тата від упорядника,  редактора  і  автора декількох творів, члена Національної  спілки письменників України, члена Національної спілки журналістів України  Марії Йосипівни Баліцької  з Тернопільщини.               
      Відкривають збірник роздуми о. Мартина Хоміва:  «Величний дар – бути Татом !» і далі такі поетичні та філософські, такі теплі та зворушливі, такі ніжні та бентежні  оповідання, есе, вірші …  
 В передмові  до збірника  говориться:  «Татові» - колективний  Гімн тернополян найдорожчій Людині із вдячністю за подароване Життя.
   Книга «Татові» об’єднала 100 авторів – письменників, літераторів, творчих особистостей, які сотворили 133 присвяти: поетично і віршовано,  есе і оповідання, сповідь і замилування, - немов посадили Сад Пошанівку Тата, у якому також росте напутнє Слово священика, повчально –виховне Слово науковця – педагога, і Слово пошанівку батьків – зі Святого Євангелія.
    Кожне деревце – особливе.
    Кожна праця – Богу мила,
    Усе добре примножує радість.
    І повчально – великою є радість бути Татом.
У тій радості закладена могутня сила єднання,глибинна мудрість віків, працьовитість, вражаюча відданість і любов серця…»
       І дійсно, минає дитинство, ми дорослішаємо,  покидаємо родинне гніздечко, пропливають роки, десятиліття, іноді,  так складається в житті, що за повсякденними справами, проблемами, клопотами та негараздами … -  все нам ніколи, поїхати, відвідати, подзвонити, відвідати на цвинтарі, пом’янути добрим словом … ,  нажаль ми черствіємо душею …
       А в бібліотеках  ми проводимо цикли заходів до Дня Матері, до Міжнародного жіночого Дня 8 березня, до Дня сім’ї ,  й все про рідну Матусю.  Ми часто згадуємо Маму,  вклоняємось їй,  її світлої пам"яті ... , а про Тата …, дійсно,  у нас мало  пишеться,  згадується... В книжці  піднято дуже важливу  та  зворушливу  тему  -  цікаву, конче потрібну  -  щоб  не  черствіли ми душею та наші діти та онуки !!!
Давайте замислимось, що для нас  -  Тато !   Ось що думає з цього приводу  Оксана Коваль, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психологічних та педагогічних  дисциплін Тернопільського НЕУ:  
«За що ми можемо подякувати своєму татові:
За те, що:
-  дав нам життя.
-  жертовність і мудрість.
-  радів нашим успіхам, але ніколи не штовхав до них.
-  допомагав, коли міг, піклувався про наші матеріальні та духовні потреби.
-  навчив відрізняти правду від брехні,  до якої відносив: жалість до себе, осуд інших людей, обговорення людини, якої не було поряд.
-  був прикладом в усьому.
-  любив нас, був справедливим і тактовним, поважав нашу гідність.
-  години щирого спілкування.
-  спогади про власне дитинство  і розуміння усіх наших вчинків.
-  навчив цінувати життя, дякувати Господу за усі блага, радіти кожній хвилині і кожному маленькому успіху.
-  стремління допомагати усім, кому ми здатні допомогти, співчувати у прикрощах та радіти за успіхи близьких.
-  випробування, життєві уроки,  за безцінний досвід…
    За що дякувати своєму таткові – вибирайте самі. Та  пам’ятайте, що  ранню старість і хворобу татові приносять не  тільки праця, утома, а й сердечні хвилювання,переживання, тривоги, прикрощі, яких завдаємо ми, діти.
    Тож, вдячність – це пам’ять серця, подяка за добре ставлення, за допомогу. Учімось бути вдячними татові:  говорити теплі слова, робити добрі справи і, впевнена, легкість, взаєморозуміння і доброта завжди буде у кожному домі, а головне – у кожному серці.   Будьмо вдячними !»
           З цим прекрасним збірником   можна познайомитись в читальній залі центральної районної бібліотеки. Своїх користувачів та відвідувачів книгозбірні ми запрошуємо на її презентацію, яка відбудеться  у травні цього року, надіємось, що на це літературне свято приїде до нас  і  Марія Йосипівна.


    Від щирого серця дякуємо Вам, шановна  Маріє Йосипівно,  за Чудову Книжку.  Для нашої бібліотеки - це дійсно,  дуже цінна  знахідка !  

Немає коментарів:

Дописати коментар