Наші контакти

75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 Тел.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com

Про блог

Про блог: Створено у 2012 році як «Поэзия простора и любви» для участі в Міжнародній акції «Читаем Расула Гамзатова». Перейменовано у 2014 році на «Каланчак літературний» з метою просування літературного надбання краю. Автор текстів – Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС. Перекладач з російської та коректор текстів – Любов Степко, вчитель – філолог Каланчацької ЗОШ № 1.

ВОЙТЮК В.М.


Земля моя – частинка України
    

 Писати вірші Володимира Миколайовича Войтюка  спонукає його життєва сутність – любов до рідного краю, рідної мови, своєї малої Батьківщини  - гарного, мальовничого  містечка Каланчак. У віршах він  виражає своє захоплення, відданість, гарячу любов до рідної землі,  до  неньки України.  Вірші Володимира Миколайовича овіяні вітрами степових просторів Таврії, хвилями Чорного моря, романтичними, духовними переживаннями, наповнені великою любов’ю до життя, мріями та поглядами у щасливе майбутнє.

    Поезії він присвячує колегам по роботі, друзям, пише про свої  захоплення, інтереси, уподобання та смаки – Кримські гори та херсонські верби. 
 
  Краєвиди  рідного краю  стають кращими,  мальовничішими, багатшими в уявленні поета. Він помічає  в природі ту красу, яку б не помітив пересічний байдужий перехожий, не тільки тонко помічає, а й гарно оспівує,  мелодійно передає незрівнянні пейзажі, що полонять його  щиру, творчу  душу. 
 Поезія Володимира Миколайовича постійно в пошуку, в пориві творчості, вдосконалення, самоутвердження, прагнення нового. Він намагається відобразити у віршованих рядках бурхливий ритм життя, своє бачення подій сьогодення.       
 «Моя земля – це частка України», - ці слова з вірша  стали епіграфом його  поетичної творчості.  Поет презентував  вже дві збірочки   поезій  - «Степова Україна»  та «Цветет миндаль».                                                                                                                                      Народився Володимир Миколайович 20 жовтня 1963 року в смт Першотравневськ Дніпропетровської області. Родина декілька разів переїжджала у різні райони. Із 1981 до 1986 років навчався у Херсонському сільськогосподарському інституті ім. Цюрупи за спеціальністю зооінженер.  Після успішного закінчення вищого навчального закладу працював за спеціальністю у Кіровоградській області. До 1987 року служив у Збройних Силах  Радянської Армії на півночі Росії, в Архангельській області, в ракетних військах.  Після демобілізації  працював  інструктором в РК комсомолу, потім на посаді зоотехніка в радгоспі «Партизан» Каланчацького району. Після ліквідації радгоспу працював з 2007 до 2014 років у АР Крим на будівництві. Володимир Войтюк є членом літературного об’єднання       ім. А.П. Чехова у м. Ялта. 
 Миколайович Войтюк, самодіяльний поет – активний член  читацького клубу  талановитих людей краю «Дивослово» центральної районної бібліотеки. 
 На  засіданнях клубу Володимир Войтюк  презентує  нові твори, обговорює їх з  колегами по перу, радиться.  Одне із засідань  учасників літературного  об’єднання  «Дивослово»  та прихильників творчості  цього талановитого поета було проведено у формі презентації його нового збірника поезій «Цветет  миндаль» під назвою  «Моя земля – це частка України», яке зібрало багато любителів  літературного слова  Каланчацької громади.
        Збірочка «Цветет миндаль» оспівує красу природного ландшафту мальовничої природи Криму, з яким автора пов’язує багато особистих  спогадів:
Расцвечен берег сотнями огней,
И волны бьют о берег с  ветром споря,
И нет красивей места на земле,
Алушты, что лежит у моря.

Немає коментарів:

Дописати коментар