Наші контакти

75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 Тел.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com

Про блог

Про блог: Створено у 2012 році як «Поэзия простора и любви» для участі в Міжнародній акції «Читаем Расула Гамзатова». Перейменовано у 2014 році на «Каланчак літературний» з метою просування літературного надбання краю. Автор текстів – Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС. Перекладач з російської та коректор текстів – Любов Степко, вчитель – філолог Каланчацької ЗОШ № 1.

ПАЩЕНКО В.


Відомий вчений, письменник,

                 краєзнавець, дослідник краю ...

    
       Йтиметься про Володимира Михайловича Пащенка - відомого вченого, письменника, дослідника нашого краю, про геніального парково - ландшафтному творінні талановитих підприємців і щедрих меценатів роду Фальц - Фейнів ...
         Володимир Михайлович Пащенко народився 15 вересня 1950 року в селі Мала Дівиця Прилуцького району Чернігівської області в родині фахівців - аграріїв. Закінчив географічний факультет Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченко (1977). У 1979 році захистив кандидатську, в 1992 р - докторську дисертацію. 
       Сьогодні Володимир Пащенко доктор географічних наук, професор, відомий в науковому світі людина. Як учений, В. Пащенко зробив великий внесок в розвиток теорії та методології ландшафтознавства і природної географії в цілому. Володимир Михайлович ввів такі наукові поняття як геоморфологія, геореали, некласична методологія.  
       Більше 20 років В. Пащенко є членом президії Українського географічного товариства. Крім того що Володимир Михайлович відомий як серйозний учений, він ще добре знайомий в літературних колах як автор багатьох художніх творів. 
       З 1999 року Володимир Михайлович Пащенко - член національної спілки письменників України, хоча, як зізнається сам автор, вірші писав ще в юності, а доленосним для себе вважає знайомство в 1988 році з Олесем Гончаром, який підтримав автора в поетичній творчості і вселив віру в свій творчий потенціал. Автор видав серію літературно - художніх творів "Незгай Козоріг (Євген Мурава)", "СТРУМІНЬ життя», «Соколине» (1996), «Пелюстки Всесвіту» (1997), «Хрестоцвіт» (2000), «Козачка» (2001), «Бабуся Варка» (2002), «осонні« (2006). Будучи великим патріотом В. Пащенко заснував і здійснює видання серії українознавчих досліджень в художній формі: «Українські достойники» (в 2002) і «Рідні місця українців» (в 2008). 
       Саме в серії «Українські достойники» вийшла книга «Степові орли понадальпійські».  


Серйозна історико - художня монографія у віршах, яка свідчить про незвичайний потенціал автора як науковця і творчої людини. Для нас, жителів цього регіону, особливо приємно те, що головні дійові особи цієї книги - рід баронів Фальц - Фейнів. Адже загальновідомо, що саме сім'я Софії Богданівни Фальц - Фейн, перетворила ці безводні, а значить, мляві степу в зелені оази. Згадайте, хоча б, всесвітньо відому Асканію-Нова, геніальне парково - ландшафтне творіння Фальц -Фейнов.
     У бібліотеках Каланчацького району Херсонщини можна знайти не одну книгу присвячену баронам Фальц - Фейн, а так само краєзнавчих досліджень присвячених цьому достойному роду, але сміливо можна стверджувати, що саме в книзі В. Пащенко наводяться цікаві факти з не такий вже і безхмарного життя однієї з найвпливовіших сімей півдня України середини XIX - початку XX століття. Безцінний фактаж, докладна генеалогія, розлогі коментарі, архівні фото - ось, що робить цю книгу не тільки цікавою, але й дуже корисною.

      
       «Степові орли понад альпійські» породили масу питань, на які у нас, читачів, з'явилася щаслива можливість отримати відповіді. Зовсім недавно Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавріньова організувала відеоконференцію, в якій брав участь і сам автор монографії - Володимир Пащенко, Чаплинська, Нововоронцовська і наша Каланчацькому районі бібліотеки. 



         Володимир Михайлович показав себе найцікавішим співрозмовником, терплячим, ввічливим, глибоким, вдумливим, інтелігентною людиною. Особисте знайомство з Е.-А. Фальц -Фейном нині котра проживає в Ліхтенштейні, давало право і підставу автору зі знанням справи відповідати на запитання учасників відеоконференції. «А як барон відреагував на книжку? Чому саме вони герої книги? А якими рисами потрібно володіти, щоб потрапити в Ваш історико - літературний пантеон? Чому сьогодні багаті люди не так щедрі? ... »
        Питання ... Питання ... Шкода часу не вистачило запитати ще про якісь -то важливі речі, але однозначно Володимир Пащенко змусив задуматися багато про що в нашому сьогоднішньому житті, моральні аспекти, моральних моментах, про вічність, про те, що кожен з нас залишить після себе ...
Трохи про саму поемі. Поема Володимира Пащенка - епічне художесвенное полотно з багатоплановим історичним, природознавчих сюжетно-психологічним наповненням, охоплює Таврійські реалії останньої чверті другого тисячоліття і розкриває драматичні долі династії восьми поколінь німецького колоністського роду Фальц-Фейнів. Ємко і стисло, з емоційною силою і наукової достовеностью автор, наукознавець-географ за фахом, передає основні події та обставини виживання і стабільності успадкування розквіту сім'ї талановитих підприємців і щедрих меценатів. Вони перемогли труднощі освоєння безводної степової зони Причорномор'я і внесли вагомий внесок в розвиток господарства, збереження і примноження природи північній Таврії. Головні герої поеми - засновниця порту Хорли Софія Богданівна Фальц-Фейн, її син Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн - природолюб і зоологексперіментатор, творець «Асканії-Нова», тепер біосферного заповідника, що носить його ім'я, її онуки: Олександр Олександрович, один з піонерів вітчизняного літакобудування та повітроплавання, Едуард Олександрович, барон, сьогоднішній глава роду, відомий меценат, Едуард Фрідріхович, син засновника заповідника і простої української дівчини, Ліхтенштейновскіе нащадки якого, є спадкоємцям знаменитого роду.
Основна ідея твору - патріотична, повчальна для наших сучасників, всеперемагаюча любов до української землі тих, хто на ній народився, виріс, кому вона дала путівку в життя ...
Його твори користуються великою увагою серед наших читачів, бібліотекарів, членів літературного об'єднання «Дивослово», учасників читацьких клубів за інтересами «Старшокласник» і «Спілкуймось!», Краєзнавців, жителів району, гостей краю ...
 Загляньте до нас в читальний зал, тут зібрані матеріали про життєвий і творчий шлях Володимира Михайловича Пащенка, познайомтеся з його книгами, повірте, вони дуже цікаві!
         І ви будете приходити до нас знову і знову!  

Немає коментарів:

Дописати коментар