Наші контакти

75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 Тел.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com

Про блог

Про блог: Створено у 2012 році як «Поэзия простора и любви» для участі в Міжнародній акції «Читаем Расула Гамзатова». Перейменовано у 2014 році на «Каланчак літературний» з метою просування літературного надбання краю. Автор текстів – Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС. Перекладач з російської та коректор текстів – Любов Степко, вчитель – філолог Каланчацької ЗОШ № 1.

КОЛЕСНИК Н.В.


 А таємні мрії  лягають у рядки віршів ...

 

       Юність - найкращий час життя. Набряклими бруньками, розкритими бутонами, теплим вітерцем, сонячним промінчиком, ароматом бузку, першим побаченням, одкровенням душі вривається вона в молоді роки, пробуджує таємні мрії, які лягають у рядки віршів... 
   Колесник Неллі Василівна народилася в смт Каланчак Херсонської області 01 березня 1974 року.  Інтерес  до літератури і мови проявився у неї ще в дошкільному віці, а у п'ять років навчилася читати казки, знала напам'ять багато віршів.  
       Вона ввібрала в себе витончену красу української мови, її багатство і розмаїття. Перші спроби у створенні віршів відносяться до 10-11-річного віку. Були вони написані російською мовою. Це веснянки, привітання до ювілеїв та ін.
    Під час навчання у Каланчацькій СШ №1 коло інтересів розширилося: відвідувала студію образотворчого мистецтва (художник П. Гордійчук), брала участь у драматичному театрі «Тронка» (режисер Л. Калюжна) районного Будинку культури ім.І.Дніпровського; вчилася у музичній школі, клас домри; захоплювалася стрільбою, захищала честь району на зональних обласних змаганнях у м. Скадовську Херсонської області. Та любов до літератури, мови перемогла. 
     Ще у шкільні роки брала участь і неодноразово перемагала у шкільних, районних та обласних олімпіадах з української мови та літератури. У цей  період з'явилися і перші поетичні рядки - любовна лірика, патріотичні вірші.
       Друкувалася в районній газеті «Слава праці» з 1989 року. Закінчила факультет української філології Херсонського педуніверситету (1996 рік).
      Душа боліла за несправедливе ставлення до рідної мови, тому дістала з глибокої криниці свого серця вірш «Про мову» (1992 р.), в якому закликає читачів любити рідне слово, а мову називає рідною сестрою: "...Не дам тобі загинуть, Стати сиротою...".  
   Як річка без берегів, так і людина не може жити, не помічаючи краси рідних просторів. Цей мотив виділяється у вірші про рідне село (1992р.):    
                       ...Мій сивий Каланчак,
                   Ти мій чудовий краю,
      Завжди і всюди
      Я тебе згадаю.

   Із  болем у серці вона говорить словами вірша про дорогу втрату у їхній сім'ї - передчасну смерть бабусі Дуні, в якому запевняє рідненьку, що виконає її пораду - жити правдиво, робити людям добро, любити людей (1990 рік):  
... Я буду з правдою жити,
    Повір ти мені. Повір!
  Одинадцять класів закінчила в обласному ліцеї Херсонської обласної Ради на філологічному факультеті довузівської підготовки. Була екскурсоводом у музеї. За результатами навчання зарахована вупедагогічний університет (1991р.).
  Де молодість, там і перші почуття, перше побачення, іноді розчарування, безвихідь...Тому її перші вірші цієї тематики наповнені яскравими, як спалах, рядками (1989 -1990 рр.):
 Річка водою сходить,
Тихо під берегом плине.
До тебе любов моя,
Мов молодий птах лине...
або
... Я розумію, 
Ти і справді не святий,
Але хочу тебе
Все частіше бачити ...

По-дитячому відверто написані рядки про дитячі радощі (1987р.):

Як хороше дітям
На святі ялинки,
Кружляють навколо
Зайці та Сніжинки...

   У далекому травні 1944 року війна чорним вороном сіла на будинок її бабусі: прийшло повідомлення про смерть дідуся Андрія, який загинув, захищаючи місто Севастополь. Після розповіді бабусі з'явився вірш про Перемогу у війні 1941-1945 років:

... Натиск ворога
Вдалося утримати!
Улюблену Батьківщину
Вдалося відстояти!
 
   Пізніше Неллі Василівна отримала другу освіту - "Облік і аудит", закінчивши Херсонський аграрний університет. 
 Заміжня, проживає у м. Херсоні. Незважаючи на вибір іншої професії,  написане і пережите залишило своєрідний відбиток у серцях читачів її віршів, де показані картини життя однолітків.
  Детальніше ознайомитися із віршами Неллі Василівни Колесник запрошуємо  у читальний зал центральної районної бібліотеки.

Каланчак

Якби хто  знав,
Як  я  тебе  люблю,
Мій  рідний  край,
Оспіваний  піснями...

Твою  росу –сльозу
На  вранішній зорі...
Віття твоїх  дерев,
Увібраних весняно.

І  річку  Каланчак,
Її  легенькі хвилі...
І  білих лебедів,
Що  ми колись  кормили.

Твої  вечірні  зорі,
Які  далеко сяють,
Твоє  гаряче  сонце,
Привітне  і ласкаве...

Твої  стежки  старі,
Якими я ступала,
Коли  малям була
І  вочевидь  зростала...
Мій  сивий  Каланчак,
Ти  мій чудесний  краю,
Завжди і всюди  я тебе згадаю.

***

Моя  мова

Розгортаю щиро  руки,

Щоб її  обняти,
Українську  мою  мову,
Що навчила  мати.

Оцю  дівчину у  плахті,
В вишитій кофтині,
Заквітчану  скиндичками,
Що між нами  гине.

Не журися, моя  сестро,
Я  поруч  з  тобою.
Не  дам  тобі  загинути,
Стати  сиротою.
Немає коментарів:

Дописати коментар