Наші контакти

75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 Тел.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com

Про блог

Про блог: Створено у 2012 році як «Поэзия простора и любви» для участі в Міжнародній акції «Читаем Расула Гамзатова». Перейменовано у 2014 році на «Каланчак літературний» з метою просування літературного надбання краю. Автор текстів – Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС. Перекладач з російської та коректор текстів – Любов Степко, вчитель – філолог Каланчацької ЗОШ № 1.

НІГАЧОВА Г.Д.Посмішка Ваша всіх полонить до дна,
І губи червоні, і карі очі ...

     Галина Дмитрівна Нігачова народилася в  селищі 
Каланчак 1 березня 1965р. У 1982 році закінчила Каланчацьку середню школу №1. Вищу освіту здобула в Миколаївському педагогічному  інституті ім. Бєлінського за спеціальністю вчитель історії та суспільствознавства. З 1983 року працює в Каланчацькій загальноосвітній школі № 2, спочатку піонервожатою,  а потім викладачем історії та правознавства.  
     Здавалося б, нічим непримітна біографія, втиснулась у кілька рядків, але не все так просто і тривіально. Насправді, хто хоч раз зіткнувся в житті з цією милою жінкою, мав можливість поговорити з нею, побачив її чарівну посмішку, придивився в її глибокі очі, зловив її вдумливий погляд, буде зачарований її неймовірним магнетизмом і цілісністю натури.

     Серйозним захопленням Галина Нігачова вважає вивчення історії рідного краю, дослідження культури і традицій малої батьківщини, а літературна творчість, здається, була з нею завжди. Ще в дитинстві дівчинка могла розмовляти віршами, коли прийшов час писати твори, ніколи не використовувала готовий критичний матеріал, а намагалася проявити максимум творчої ініціативи, викласти свої думки, створити щось неповторне.

     Більш тісна дружба з поезією почалася в 1999 році, коли виникла необхідність писати сценарії до шкільних свят. У 2002 році Галина Дмитрівна взяла участь у районному конкурсі на кращий твір про Каланчак і перемогла. Перемога принесла їй впевненість в собі. Сьогодні у творчій скарбничці Галини Нігачової і неофіційний гімн Каланчака - «Каланчацький вальс», неймовірно легкий, ліричний, він щиро подобається  каланчакцям.
    Головна героїня віршів Галини Нігачової - Жінка, з нерозгаданою таємницею душі, в якій незгасним вогнем горить священне, нездоланне полум'я любові. Ця Жінка буває різною - трепетною, пристрасною, щасливою, іноді її душа кричить від туги, болю і нерозуміння.
     «Любов» - поняття всеосяжне і багатогранне, у нього безліч образів, і всім їм авторка намагається знайти словесне втілення. Любов до Батьківщини, краса рідного краю, щирі почуття до батьків, дітей - ось іпостась її творчості.   
     Шанувальники поетеси завжди з нетерпінням чекають її публічних виступів, бо вони надзвичайно цікаві і щирі. Саме цього нам так сьогодні бракує... 
    Галина Дмитрівна - учасник літературного об'єднання «Дивослово» при Каланчацькій центральній районній бібліотеці. Дуже активно співпрацює з бібліотекою як класний керівник, як багаторічний читач, її ім'я внесено до Книги Пошани кращих читачів бібліотеки. У вересні 2012 році відбулася презентація першої книги Галини Нігачової «Ця дивна жінка, зіткана з любові»  в читальному залі центральної бібліотеки. Збірка віршів і рукописи Галини Дмитрівни Нігачової чекають своїх читачів, які отримають насолоду та гарні емоції. 
       
 До вашої уваги вірші поетеси: 

                                      *** 

Как из ручья воды напиться,
Не растерять ушедшей красоты
И добротой  своей гордиться,
Не понимая, что со мной.
Зло меня гнетет и мучит,
Я хочу, чтоб кто- нибудь другой
Пусть доброты меня научит.
Страдаю я, страдают все,
Что доброту я растеряла,
А может такой сегодня век -
И не нужна она всем стала.
О, люди, дайте доброты,
Если у вас она осталась,
Налейте в банку, как воды,
Пока она не расплескалась!

  ***
Не знаю, сколько мне еще
Любить тебя и ненавидеть.
И каждый раз, глядя через плечо,
Клялась - не буду больше видеть.
Прощай мой друг, прости за все,
Прости меня за нашу дочку,
Я не хочу спасать любовь,
И вот на этом ставлю точку!

Немає коментарів:

Дописати коментар