Наші контакти

75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 Тел.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com

Про блог

Про блог: Створено у 2012 році як «Поэзия простора и любви» для участі в Міжнародній акції «Читаем Расула Гамзатова». Перейменовано у 2014 році на «Каланчак літературний» з метою просування літературного надбання краю. Автор текстів – Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС. Перекладач з російської та коректор текстів – Любов Степко, вчитель – філолог Каланчацької ЗОШ № 1.

ЯРОВА М.

Нові дарунки від Марії Ярової.

Чудовий новорічний подарунок отримала каланчацька бібліотека напередодні нового року - бібліотечку нових книжок від  друга, колишньої колеги з голої пристані, відомого письменника та журналіста Марії Ярової.

Народилася  Марія Ярова у м. Гола пристань херсонської області в родині робітників, восьма дитина в сім´ї. Вона довгий час працювала директором голопристанської централізованої бібліотечної системи, тут проживає й по нині, звідси відлітають в райони херсонщини, линуть у світ шанувальників літературного слова країни її літературні дописи, статті, добірки віршів та прозових творів …
Марія пантеліївна закінчила київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка нафакультеті журналістики. Член національної спілки журналістів україни. Крім університетської освіти, здобула ще й  медичну.  Протягом багатьох років друкувалася марія ярова на сторінках районної газети «заповіти леніна» (нині – «голопристанський вісник»), в обласних та у всеукраїнських часописахМарія ярова нагороджена дипломом «почесний громадянин міста», має багато інших нагород.  
Останні двадцять років перед виходом на заслужений відпочинок письменниця працювала на ниві культури - присвятила бібліотечній справі, працюючи на посаді директора централізованої бібліотечної системи в голопристанському районі. В її  письменницькому доробку значна кількість творів історичної тематики, художні нариси, повісті, оповідання для дітей та дорослих.  Своєю творчістю письменниця стверджує думку про те, що немає майбутнього той, хто не знає свого минулого.

    З - під пера Марії Пантеліївни вийшли чудові твори – двадцять чотири книжки для дорослих, підлітків та дітей.  У її творчому доробку оповідання, повісті. Вірші, окремі романи… Повість «Знайдена флешка» - двадцять п’ята повість авторки.
     Окрім цієї повісті в цьому новорічному подарунку ще й повість «Приречені» та збірка оповідань під загальною назвою «Вирок совісті», це оповідання «Втоплена обручка», «Віртуальне кохання», «Бабіна крихітка», «Голубина відданість», «Гідра», «Затьмарене щастя», «Незборима веселка», «Вирок совісті» та «Бліда поганка». Марія Пантеліївна подарувала нашій книгозбірні також літературно – художнє видання «Водоспад» - збірник чудових віршів, деякі з них покладені на музику. В збірничку подаються й ноти. Вірші, подані в збірці, систематизовані в тематичні розділи:  «У серці моєму», «Душа болить», «Не з того кінця» та  «Життя вирує».
  Прекрасний подарунок Марії  Ярової гарно поповнив та прикрасив літературний куточок поезій «Перлини Херсонщини» в нашому літературно – мистецькій залі. Твори, одержані раніше й ці – нові творчі доробки письменниці користуються великим інтересом у наших користувачів. 
    Ми високо цінуємо та щиро дякуємо Вам за дружбу та співпрацю.
   Вихід нової книги – це завжди подія, а за нинішніх реалій – взагалі подія непересічна. 
   Бажаємо Вам й надалі невичерпної енергії, аби й надалі Ваша душа творча невтомно працювала на благо нашої рідної Неньки – України, наш сильний, мужній, вільний, гордий український народ, народжуйте  нові й нові образи, аби Велика Любов до України зігрівала кожну літеру, написану вами, аби все, що випливло  з-під Вашого пера, було й надалі якісним і непересічним, і щоб видавці та літературні агенти з самого ранку займали чергу під вашими дверима.
    Бажаємо Вам, щоб ніколи не міліла невичерпна криниця Вашого  таланту та творчого Вам натхнення, шановна Маріє Пантеліївно !
   Щиро вітаємо  Вас з виходом у світ Вашої нової книжки !!! 


         Щастя та нових Вам творчих ужинків !

Марія Ярова 


  Марія Пантеліївна Ярова - відома особистість на Херсонщині і далеко за межами нашої області.         
   Двадцять років своєї трудової діяльності вона присвятила бібліотечній справі працюючи на посаді директора Голопристанської централізованої бібліотечної системи.
    А народилася 4 серпня 1937 року в м Гола Пристань Херсонської області. Закінчила Київський державний університет ім. Т.Г.Шевченка на факультеті журналістики. Член національної Спілки журналістів України. Крім університетської освіти придбала і медичне.
     Протягом багатьох років Марія Пантеліївна друкувалася на сторінках Голопристанської районної газети «Заповіти Леніна», нене це газета «Голопристанський вісник».
    За великі професійні і творчі заслуги Марія Пантеліївна нагороджена дипломом «Почесний громадянин міста».
    В її письменницької напрацювання значна кількість творів історичної тематики, художні твори, нариси, повісті, оповідання для дітей і дорослих.
     Своєю творчістю Марія Пантеліївна постійно утверджує думку про те, що у людини не буде майбутнього, якщо він не знає своє минуле.
    Марія Пантеліївна Ярова зробила щедрий подарунок читачам Каланчацької бібліотеки - подарувала своїм колегам і друзям бібліотечку своїх творів.
    В читальному залі центральної районної бібліотеки оформлена виставка «Подарунки бібліотеці», де представлені і книги Марії Яровий.
    Ми пропонуємо читачам і відвідувачам нашої бібліотеки, гостям краю ознайомитися з чудовими творами Марії Пантеліївни Яровий та матеріалами про її життєвий і творчий шлях. 

Всі подаровані книги на її рідній українській мові:
1.     Каменська С.В., Ярова М.П. Гола Пристань: Короткий нарис, 1995.- 29с. 
2.     Ярова М.П.Стрічка любові.- Гола Пристань: «Літера», 1996.- 125с.
3.     Ярова М.П. Логограма.- Херсон.- 35с.
4.     Ярова М.П. Плач среди ночі.- Херсон, 1999.- 30с.
5.     Ярова М.П. Пролежні.- Гола Пристань, 2000.- 45с. 
6.     Ярова М.П. Під зорею святого Георгія: Повість.- Херсон: «Скіфи», 2002.- 210с .: іл.
7.     Ярова М.П. Брітік О.А. На бістріні життя: Документальна повість.- Херсон: «Титан», 2003.- 183с .: іл.
8.      Ярова М.П. Гаді на водопої: Нарісі.- Херсон: «Айлант», 2004.- 71с .: іл.
9.      Ярова М.П. Чи не мій гріх: Нарісі.- Херсон: «Айлант», 2005.- 62С.
10.  Ярова М.П. Буба: Вірші, оповідання, казкі.- Херсон: «Айлант», 2006.- 144с., Іл.
11.  Ярова М.П. Три пам'яті: Оповідання, нарісі.- Херсон: «Айлант», 2007.- 175с.
12.  Ярова М.П. Зламане Хрест: Повість.- Херсон: «Айлант», 2008.- 227с.
13.  Ярова М.П. Рядові історії: Збірка історічніх оповідань з життя Голопрістанщіні.- Херсон: "Айлант», 2009.- 101с .: іл.
14.  Ярова М.П. Сіль рідної землі: Повість.- Херсон: «Айлант», 2010.- 112с .: іл.
15.  Ярова М.П. Відпале гілля: Роман.- К.- Херсон: «Просвіта», 2010.- 174с.
16.  Ярова М.П. Зозуля з інтернату: Повісті, оповідання.- К.- Херсон: «Просвіта», 2010.- 95с.
17.  Ярова М.П. Мадам Із Броварів: Оповідання.- К.- Херсон: «Просвіта», 2011.- 78с.   
18.  Ярова М.П. З-під пилу віків: Роман.- Київ-Херсон: "Просвіта", 2011.- 188с.
19.  Ярова М.П. На долонях Всесвіту.- К.- Херсон: "Просвіта", -2012 100с.
20.  Ярова М.П. На тому березі.- К.- Херсон: "Просвіта", 2012.-120с.
Ми дякуємо Марію Пантелеевна Яру за чудові книги, дякуємо також нинішнього директора Голопристанської ЦБС Галину Володимирівну Шмагель за співпрацю і подарунки.

Від щирого серця бажаємо Марії Пантеліївни нових і нових творчих знахідок, великих успіхів, високого визнання і побільше підкорених читацьких сердець.

Немає коментарів:

Дописати коментар