Наші контакти

75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 Тел.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com

Про блог

Про блог: Створено у 2012 році як «Поэзия простора и любви» для участі в Міжнародній акції «Читаем Расула Гамзатова». Перейменовано у 2014 році на «Каланчак літературний» з метою просування літературного надбання краю. Автор текстів – Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС. Перекладач з російської та коректор текстів – Любов Степко, вчитель – філолог Каланчацької ЗОШ № 1.

ХАРЧЕНКО А.


Харченко Анатолій Григорович народився в 1953 році в смт Каланчак Херсонської області. Закінчив Каланчацьку середню школу №1. Трудову діяльність розпочав робітником цегляного заводу. Протягом 1971 – 1973 років служив у лавах Радянської армії. У 1978 закінчив Харківський юридичний  інститут. З липня 1978 року працював помічником  прокурора Бериславського району, слідчим прокуратури Бериславського району Херсонської області.
     У січні 1995 року Анатолія Григоровича призначено прокурором Бериславського району на другий, а в 1999 році і на третій строк конституційних повноважень. Нагороджений нагрудним знаком «Почесний працівник прокуратури України».
   Попри серйозні посади і відповідальну роботу землякам, мешканцям Каланчацької громади, Анатолій Харченко відомий перш за все як автор ґрунтовного історичного та географічного нарису у двох частинах «Каланчак та його околиці».
    Каланчак - селище міського типу, розташоване на крайньому півдні Херсонської області . Містечко хоч і невелике, але має свою прадавню, щедру на імена та події історію. Багато років свого життя Анатолій Харченко присвятив вивченню та дослідженню  історії рідного   краю.  В його  книгах ми знайдемо посилання на твори видатних істориків  і політичних діячів Геродота, Птоломея, Страбона, Плінія  Старшого, Д. Яворницького та матеріали  державних архівів.
      В своїх дослідженнях автор схиляється до думки , що сучасна історія Каланчака  починається в 1794 році  коли в таврійські степи було переселено волелюбних турбаївців. Але, як стверджує А. Харченко, історія населеного пункту та прилеглої до нього місцевості має не просто давню, а надзвичайно давню історію.
       Автор вважає, що історія Каланчака налічує більше 2500 років, ведучи свій початок від древньогрецького міста Каркіни, заснованого ще в середині першого тисячоліття до нашої ери. Є підстави стверджувати, що Каланчак, як правонаступник цього древнього міста, є найстарішим населеним пунктом сучасної Херсонської області.
    Книга Анатолія Харченка  «Каланчак та його околиці» в двох частинах користується великим попитом серед мешканців Каланчака і району, вчителів, студентів та  учнів загальноосвітніх закладів.
    Жителі Каланчацької об’єднаної громади вдячні своєму земляку за  важливу, потрібну і цікаво написану історію рідного краю  яка  приховує багато таємниць.



Немає коментарів:

Дописати коментар